Από την Παρασκευή 2 Νοεμβρίου έως και την Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018, πέντε μαθητές του σχολείου μας πήραν μέρος στο πρώτο Μοντέλο Ηνωμένων Εθνών (M.U.N.) που διοργάνωσε η Γερμανική Σχολή της Θεσσαλονίκης εκπροσωπώντας την Τσεχία. Οι μαθητές μας αυτοί ήταν από την Α' Λυκείου η Ραφαέλα Π. (Economic and Financial Committee) και από τη Β' Λυκείου οι Δέσποινα Σ. (Disarmament and International Security Committee), Ζωή Τ. (Special Political and Decolonization Committee) και Δέσποινα Τ. (Social, Humanitarian and Cultural Committee).Αξίζει να σημειωθεί ότι από τη Β' Λυκείου ο μαθητής μας Ιωακείμ Δ. πήρε τιμητική διάκριση (honorarymention) για την εξαιρετική του δουλειά στο συμβούλιο των Υπουργών της Ευρωπαϊκής Ένωσης (CouncilofEUMinisters).

Μπράβο και στους πέντε μαθητές μας για τη συμμετοχή τους !

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Χρύσα Παπαϊωάννου

image.jpg