Στο πλαίσιο του επετειακού εορτασμού της 28ης Οκτωβρίου, που θα πραγματοποιηθεί στο αμφιθέατρο του ΓΕΛ Μίκρας στις 27 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 8.30 π.μ., θα απονεμηθούν αριστεία, βραβεία, έπαινοι προσωπικής βελτίωσης και ειδικοί έπαινοι στους/στις μαθητές/τριες που φοίτησαν στο ΓΕΛ ΜΙΚΡΑΣ κατά το σχολικό έτος 2021-22. Επ’ ευκαιρία της εκδήλωσης η Διευθύντρια, κ. Μ. Τζιομάλλου, και ο Σύλλογος Διδασκόντων εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια σε όλους/ες τους/τις μαθητές/τριες του σχολείου και ειδικότερα στους/στις αποφοίτους του σχολικού έτους 2021-2022, που με την εισαγωγή τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ανέδειξαν το ΓΕΛ ΜΙΚΡΑΣ ως το σχολείο του Δήμου Θέρμης με τα υψηλότερα ποσοστά επιτυχίας για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση (με βάση τα στοιχεία από τα πέντε Γενικά Λύκεια και το Επαγγελματικό Λύκειο Βασιλικών, όπως παρουσιάστηκαν στον ηλεκτρονικό τύπο:

https://www.thermisnews.gr/2022/08/blog-post_26.html?m=1 )